Бетмен: Arkham Најт Продажбата Суспендирани (ВЕСТИ)

0
коментари
new batman game pc problems

Ворнер Брос ја суспендира продажбата на Бетмен: Arkham Knight за PC следниве широко распространета извештаи дека видео игра беше репродуцира на платформата. Ова беше влошена од страна на безброј неповолни корисник оценки и стандардизиран систем спецификации кои се извршува дури и полошо од дома конзоли.

PC Gamer најде целосна изјава која беше објавена од страна на Ворнер Брос текот на форуми во заедницата каде што менаџерот на заедницата, Yorick, објасни дека СБ беше жал за прашања кои се стремиме да се грижи за проблемите.

Бетмен: Arkham навивачите се, всушност, постојано ја поддржа франшиза на сегашната висина на успех, и ние сакаме да ви се заблагодарам за Вашата упорност, како работиме за реализација надградена варијација на Бетмен: Arkham Најт на компјутер, така што сите можете да уживате во последната глава од Бетмен: Arkham серија како што се подразбира да се игра.

Во текот на пареа продавница во моментот на видео игри е наведена како веќе не се лесно достапни за купување, и дека тие се занимаваат со добивање на лек надвор да се справи со прашања за PC верзија на Бетмен: Arkham Најт.

Видео игра се уште се наведени како што се планира да се појавиш за SteamOS, Mac и Linux оваа есен, сепак во меѓувреме Warner Bros сигурно ќе мора да се справи со луди народот кои се всушност стане немирна со PC пристаништа за игри кои не се занимаваат со порака.

Batman Arkham pc problem

Некои корисници со Nvidia Максвел картички и 16GB RAM меморија тврдат дека видео играта работи парична казна за нив, туку едноставно за сите со AMD картичка се имајќи на ум дека Arkham Најт работи исклучително неправилно. На AMD загриженост беа признати од Ворнер Брос Игри, каде што тие се предвидени одговор за начините да се добие добра ефикасност врз AMD уред; пристапот вклучени вртење на графика на голи минимум, што го прави да изгледа дури и полошо отколку конзоли куќата и го работи во 720p. Дури и тогаш тие се напомене дека со 30fps тешко заклучите видео игра уште искусни некои вчитување грижи и пелтечење.

ВИДЕО

 

Многу луѓе се всушност поставен на вината на железо Галакси игри, на 12 лице студиото кој, наводно, бил одговорен за пренесување на видео игри на компјутер и не Rocksteady Игри, како што е наведено во извештајот на Shacknews.

Играчите се претпоставува дека тимот не беше прилично способен за управување на порта која е дел од причината на варијација PC излезе методот што тоа го правеше.

Други, пак, поднесе оставка за да верувам дека ова е уште една забележлива загриженост поврзани со извонреден сепак бара GameWorks API Nvidia е, која има, во минатото, докажано дека се штетни за ефикасноста на игри, особено Проектот автомобили и Witcher 3.

За сега, PC гејмерите кои стекнале Бетмен: Arkham Најт се мотивирани да се погледне за наплата и оние кои не се стекнале со тоа нема да имаат способност да го прават тоа до Warner Bros работи со соодветни програмерите да се добие Arkham Најт фиксни и работи ефикасно на компјутер.

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>