Црна Ops 3 Isnot како линеарен Како Претходна Треска Игри

0
коментари
new pc games 2015

Нови информации, всушност, биле изложени за претстојниот Call of Duty: Црна Ops 3, што треба да излезе во ноември за конзоли куќата и компјутер. Кампањата еден играч кој генерално е домаќин на сите оние огромни холивудски блокбастер моменти и испишана прилики нема да биде како линеарна во Црна Ops 3 како што беше во некои претходни наслови.

Игра Светското ракува да се добие неколку детали од режимот на кампања, откривајќи дека овојпат играчот карактер– кои обично се случува да се молчи во текот на вистинската игра проектот– всушност, ќе биде нарачана создавање овојпат. Играчи сигурно ќе имаат способност да се направи на машки или женски лик и да се приклучи со уште тројца пријатели во првиот четири-плеер соработка Call of Duty искуство кампања.

Now, кои се однесуваат на конкретната линеарноста на фази– Видео игра Планетата зема некои слободи за да се опише што се должи на се има четири-плеер Co-op играта’ кампања на владата ќе мора да им помогне со сите четири играчи во многу поголеми средини. Што го прават, however, држава која Treyarch всушност укажа дека тие се посветени на проектот за правење на видео игра е повеќе сместување до четири играчи преку додавање на повеќе методи за да се вклучат на непријателот, и дека ќе има некој начин на отворен простор игра моментов. Токму она што не го опишуваат е ако ова укажува мапи проектот сигурно ќе биде поблиску до токму она Call of Duty навивачи се направи употреба на за да од кооперативни зомби четири-плеер или спец опс режими, или ако тоа значи дека на видео играта ќе биде експанзивна како кооперативни начини на четири играч во стариот Ghost Recon видео игри.

Нов Call of Duty игра Црното Ops 3 Информации

call of duty games

Нешто што го истакнам е дека AI во видео игра, всушност, е подобрен значително со она што тие се однесуваат како на “Целта ориентирана” дизајн. Ова укажува на тоа дека компјутерскиот систем е насочување на АИ околу со цел и намера, веројатно исто како и “Директор” во левата 4 Мртвото видео игри, каде што NPCs беа ре-намисли и се меша околу методи за да ги предизвикаат дури и најкомпетентни гејмерите.

Сега, ако сте загрижени дека од почетокот на играта сега поддржува четири играчи во кампањата дека оние фантастични, блокбастер спектакли– најчесто главен во Call of одговорност франшиза– ќе треба да се оди далеку за да се приспособат на повеќе играчи, веруваат дека уште еднаш. Treyarch е што го прави кога кинематика или ќе се одржи од трето лице гледна точка, па секој може да се види точно она што се случува или да ја задржат со прво лице филмски ставот дека тие обично се направи употреба на за да им помогне кажам различни делови на приказна.

Мислам дека на голем дел од приказната ќе бара да се фокусираат околу поддршка на карактери кога станува збор време за изложбата и карактер комуникација, исто како и како се управува на кражби ГТА онлајн е: Играчот карактер едноставно вид земелки, тивка, одобруваат и pantomiming додека сите други не сите зборуваат.

Црна Ops 3 Видео приколка

 

Креирање на лик во режим на проектот е повеќе отколку само за изглед. Видео игра ќе им понуди на играчите можност да ги модифицираат своите карактер со повеќе од 40 разни кибернетските подобрувања. Подобрувањата се нарекуваат Сајбер јадра и тие работат на ист начин како и подобрувања во видео игри како Deus Ex или поновите Повикот на одговорност: Advanced Warfare.

Играчи, исто така може да се користи стратегија и способностите на тимот да се помагаат меѓусебно надвор на воената зона, како што се препознавање на цели за остатокот од колегите да се фокусираат на пожар, или истакнување на проценки на ризикот во текот на географска област.

Call of Duty: Црна Ops 3 е закажано за ноември оваа година за Xbox, PlayStation и PC платформи. Јас бидете сигурни дека ние може да се предвиди за да ја видите и да дознаете многу повеќе кога Е3 врти.

 

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>