категорија Архива: Игра Осврти

Дури и да добијат

На FPS произведени од страна на полските инвеститорот на фармата 51, пред се разбере за NecrovisioN франшиза и најновата инсталација во серијата Painkiller. Видео игра информира приказна за

911 оператор

Ако има нешто чудно во вашата област, кои ви се случува да се јавите? Не, не Ghostbusters, сепак тоа е во близина. Во реалниот живот што би веројатно се јавите 911, не би? благодарение на 911 оператор

Mass Effect Андромеда

На 4-ти дел од исклучително популарен акција RPG видео играта серија во поставување на простор-опера. BioWare Монтреал, студио напредок што помогна да се развие две претходни инсталации ја зеде и уздата на

Конан прогонети

Вградена во универзумот на Конан, песок акција видео игра со функции преживување, развиена од страна на група на Норвешка Funcom, пред се позната по својата авантура циклус Најдолгиот пат и

Sniper Elite 4

4 значајни инсталација во популарната тактички прво лице стрелач серија од буна, во која ние се претпостави на функцијата на квалификувани снајперист борат на различни фронтови на Втората светска војна.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V е уште една инсталација во една од најпопуларните серии во историјата на компјутерска игра. Видео игра беше лансиран во прв на Xbox 360 and PlayStation 3

Syberia 3

А се надоврзе на популарната искуство видео играта серија развиена од страна на белгискиот стрип уметник Беноа Sokal и Microids Studio, лансирана во текот на години по 2 дел. концентрати на приказната

шума

Една точка во прво лице поглед на (FPP) песок опстанок страшно видео игра. Шума е дело на независна студио SKS Игри, Разбирливо, генерално, за паметни хит на уредот, крајот ноќ. The

Пин Тоа на Pinterest