Category Hacks/Cheats

Губење на тежината хирургија готвач Превземи

1
comment

Оваа специфична книга е за сите јадење и кратко време по губење на тежината хирургија. (Ако сте во потрага за информации за видови на операции достапни, проверете Губење на тежината хирургија For Dummies.) На почетокот на оваа книга ќе ви прошетка низ четири фази на вашата postsurgery исхрана и да се обезбеди многу совети за кои живеат со и се грижат за вашиот нов торбичка.

Бидејќи животот по губење на тежината хирургија е континуиран патување, ќе се фокусира поголемиот дел од книгата што треба да направите откако ќе може да се јаде “вистинска храна” повторно. Ние ви покаже како да се планираат, магазин за, и готви вкусна и здрава храна што вие и вашето семејство ќе љубов. Ќе добиете готвење водство од готвач Дејвид Fouts, кој е познат како светски премиерот кујна експерт за губење на тежината хирургија.

NOTE: dummyknow тим накратко оваа готвачот и ќе најдете само ОК ...

Прочитај повеќе

Класичен италијански рецепти eBook Рао е 2017

2
коментари
Google Play генератор

Класичен Рао е носталгичен, генерациски рецепт книга со една приказна да кажам. Киснат во италијанската култура која датира од крајот на векот, Рао е на 114-тото место на улица и пријатен авенија во Источен Харлем е фокусна точка, поставување, и позадината на приказната. Еден од моите најрани сеќавања датира 1976, на доцна есен недела попладне.

Белешка од авторот

Имав седум години и посета на мојот пра-тетка и чичко, Ани и Винсент, за недела вечера со моите родители. нивната brownstone, и родното место на мојот дедо Винсент во 1903, беше само педесет нозете подалеку од рубин црвена врати на местото каде што Рао уште стои и денес. Оваа книга е патување низ периоди на мир и турбуленции, и за време на прославата по што ненадејно кризи ...

Прочитај повеќе

канабисот: А Целосно Водич Книга 2017

3
коментари

Cannabis sativa е најдобро познат како извор на марихуана, светски најпознатите широко се консумира недозволена дрога слободно време. Како и да е, фабриката е исто така многу ефикасна како извор на матични влакна, масло за јадење семе, и лековити соединенија, од кои сите се случува низ многу привлечен за истражување, технолошки апликации, и деловните инвестиции.

NOTE: dummyknow.com накратко оваа книга и ќе најдете само расказ и instructions..Download целосната верзија на Канабисот Водич од линкот на крајот, и да дознаете многу повеќе детални информации за оваа неверојатна растение!

Во минатите векови, фабрика за марихуана (канабис сатива) беше еден од најпознатите восхитуваат култури во светот, опремување на спектар на производи често се сметаат за суштински ...

Прочитај повеќе

Дресура eBook Превземи 2017

1
comment

Овој Дресура eBook првенствено се фокусира на вежбање и обука во метод на чекор-по-чекор. Тој нуди помалку концепти и пристап, и наместо да дава повеќе методи реално обука со дресура предлози. Постојните најпознатите метод на обука е техника на позитивна поддршка. На акции е подобрена со употреба на храна, љубезност или аплаудираа. Оваа стратегија е одлична за обука кученца.

Факт е дека не може да се подигне на куче без негативни одговори. Природата е полна со негативни засилување, и родителска кучиња користат тоа за да ги обучуваат нивните млади во дивината. Поради тоа што е ефикасен и тоа е како кученца учат, тие го прават тоа.

NOTE: dummyknow.com накратко ова упатство и ќе најдете само кратки совети и инструкции ....

Прочитај повеќе