категорија Рецепти

Губење на тежината хирургија готвач Превземи

1
comment

Оваа специфична книга е за сите јадење и кратко време по губење на тежината хирургија. (Ако сте во потрага за информации за видови на операции достапни, проверете Губење на тежината хирургија For Dummies.) На почетокот на оваа книга ќе ви прошетка низ четири фази на вашата postsurgery исхрана и да се обезбеди многу совети за кои живеат со и се грижат за вашиот нов торбичка.

Бидејќи животот по губење на тежината хирургија е континуиран патување, ќе се фокусира поголемиот дел од книгата што треба да направите откако ќе може да се јаде “вистинска храна” повторно. Ние ви покаже како да се планираат, магазин за, и готви вкусна и здрава храна што вие и вашето семејство ќе љубов. Ќе добиете готвење водство од готвач Дејвид Fouts, кој е познат како светски премиерот кујна експерт за губење на тежината хирургија.

NOTE: dummyknow тим накратко оваа готвачот и ќе најдете само ОК ...

Прочитај повеќе

Класичен италијански рецепти eBook Рао е 2017

2
коментари
Google Play генератор

Класичен Рао е носталгичен, генерациски рецепт книга со една приказна да кажам. Киснат во италијанската култура која датира од крајот на векот, Рао е на 114-тото место на улица и пријатен авенија во Источен Харлем е фокусна точка, поставување, и позадината на приказната. Еден од моите најрани сеќавања датира 1976, на доцна есен недела попладне.

Белешка од авторот

Имав седум години и посета на мојот пра-тетка и чичко, Ани и Винсент, за недела вечера со моите родители. нивната brownstone, и родното место на мојот дедо Винсент во 1903, беше само педесет нозете подалеку од рубин црвена врати на местото каде што Рао уште стои и денес. Оваа книга е патување низ периоди на мир и турбуленции, и за време на прославата по што ненадејно кризи ...

Прочитај повеќе

добие 100 Вкусни рецепти и Повеќе 90 хакове eBook

1
comment

Преземи 100 Вкусни рецепти и Повеќе 90 хакове eBook и да научат како да се направи некои вкусен оброк или декорација на торти! Во оваа книга, Ќе ви откриеме повеќе од 90 брилијантен трикови за да се направи повеќе 100 неверојатни јадења, секое ригорозно замислен и тестирани.

dummyknow накратко оваа книга и ќе најдете само краток рецепти и guides..You да ја преземете целосната верзија на оваа книга од линкот на крајот на овој член и да се најде многу повеќе детални упатства како да се направи вкусни јадења!

Па ти си гарантира сигурниот рецепти можете да очекувате од ХРАНА & ВИНО, вбризгува со доза на забава,. Ќе бидеме среќни да јаде некој од прекрасните јадења во оваа книга, и енергија и креативност кои Џастин ги носи секој удар со секира ќе ви ги вртење на страници.

Џастин Chapple е храна & локалните ха виното ...

Прочитај повеќе