Category Weight Loss

Губење на тежината хирургија готвач Превземи

1
comment

Оваа специфична книга е за сите јадење и кратко време по губење на тежината хирургија. (Ако сте во потрага за информации за видови на операции достапни, проверете Губење на тежината хирургија For Dummies.) На почетокот на оваа книга ќе ви прошетка низ четири фази на вашата postsurgery исхрана и да се обезбеди многу совети за кои живеат со и се грижат за вашиот нов торбичка.

Бидејќи животот по губење на тежината хирургија е континуиран патување, ќе се фокусира поголемиот дел од книгата што треба да направите откако ќе може да се јаде “вистинска храна” повторно. Ние ви покаже како да се планираат, магазин за, и готви вкусна и здрава храна што вие и вашето семејство ќе љубов. Ќе добиете готвење водство од готвач Дејвид Fouts, кој е познат како светски премиерот кујна експерт за губење на тежината хирургија.

NOTE: dummyknow тим накратко оваа готвачот и ќе најдете само ОК ...

Прочитај повеќе

Совршено здравје Исхрана eBook Превземи 2017

1
comment

Добиете Совршен здравство Исхрана eBook и да научат како да се губат телесната тежина со јадење на начинот на кој требаше да се јаде!Целта на книгата е да се подобри целокупното здравје на општата популација, на луѓе кои само сакаат да бидат поздрави, посреќен, посилна, fi tter, и попродуктивни. Најголемиот дел од претставките, болки и болки, и загриженоста дека мајка ти, твојот татко, вашите пријатели, вашите баби и дедовци, вашите соработници, а вие се грижите за не се неизбежни. Повеќето здравствени проблеми може да се избегне само со неколку едноставни измени во вашиот животен стил.

Ви ги претставуваме кратко оваа книга и ќе најдете само кратки совети и explanations..You да ја преземете целосната верзија на ова упатство книга од линкот на крајот на овој член и да се најде многу повеќе детални упатства како да се губат телесната тежина со јадење на начинот на кој се значи да се јаде!

Се обидувам т ...

Прочитај повеќе

Храна кои предизвикуваат да слабеете eBook

3
коментари

оваа ebook “Храна кои предизвикуваат да слабеете” претставува различен пристап за контрола на телесната тежина. Ако вашата цел е потенок телото и повеќе енергија отколку што сте имале во години, овој курс е помоќен од било диета сте ги пробале. Тоа не е диета. Тоа е детален разбира дека носи далеку подобра контрола на тежината од старомоден диети некогаш би можеле. Во оваа програма,, ние нема да има компромиси.

Ние ќе ги искористиме сите аспекти кои се познати да се промовира долгорочна контрола здрава тежина. Ти дефинитивно ќе го подобри вашиот метаболизам преку избор на храна, промени вашето мени од калории густа брза храна оброци со многу подобар хранливи материи шминка, и да ја доведе во други начини да горат масти поефикасно. Овој водич е креиран поради тоа што повеќето програми за исхрана не се многу ефикасни ...

Прочитај повеќе