Cyberpunk 2077

0
коментари
Игра корица

А научна фантастика RPG насловот врз основа на маса улога играат видео игри Киберпанк. Ова производство е основана од страна на CD Projekt RED студио– групата која се стекнал со околу светот пофалби, благодарение на својата ефективна На Witcher серија– активно поддржани од страна на ко-писател на првичниот систем, Мајк Pondsmith. Приказната ќе ве однесе до година 2077, вклучувајќи и технички напредни, иако оштетен светот на иднината.

Видео игра е embeded во Ноќ на градот, локација сфати добро за навивачите на Киберпанк универзумот, каде што се заканува интриги и трикови расте. Додека одјавувањето на видео игра е отворен свет, ќе дознаете комплекс, мулти-навој приказна преку разни дискусии, кои често ќе се стави до наспроти тешки етички опции. Класи и развој на системот карактер, битка дизајн, заедно со многу подобрувања во играта беа под влијание на почетен систем за играње на улоги. Визуелната страна на видео игра е изградена врз подобрување на варијација на Црвениот мотор, порано се користат во Witcher 3.

Cyberpunk 2077 е RPG видео игра од студиото CD Projekt RED, популарната дизајнери од серијалот Witcher. Како што самиот наслов сугерира, дејствието се случува во целиот производствен и футуристички свет, всушност е развиена во поставување на научна фантастика. Cyberpunk 2077 е врз основа на популарен систем функција играње нарекува Киберпанк; Мајк Pondsmith, неговата инвеститорот, всушност, е активно поврзани со постапката за унапредување на компјутерска игра во интерес.

Cyberpunk 2077 функционира целосно пораснат и исклучително голема техника на предметот, цртање мотивација од продукциите како што Блејд ранер. Самиот наслов ни носи на годината 2077 и ни дава со визија на идниот свет, мрачни и исполнет со интриги; дејството на насловот се појавува во популарната Ноќ на градот, која навивачите на системот Киберпанк во моментов нема да го признае со. неверојатно, студио CD Projekt RED всушност избрана за изградба на видео игра игра околу дизајнот на отворен свет, кој им овозможува на гејмерите да се лесно да се провери од страна мисии светот и вкупно секогаш кога тие сакаат.

во Киберпанк 2077 ние се претставени многу комплексна и повеќеслојна приказна, развиен со помош на сложена дијалози, кои често треба нас да се направи влијателни избори; на сценаристи, всушност спречи поедноставен опции во меѓу злите и одлични во видео игра, класификации како такви не постојат во насловот.

Системот за борба, карактер инвеститорот и херој класи, всушност, се пресели од почетната Киберпанк систем; можеме да се воспостави нашите карактери во широк спектар на методи и да добие голем број на надградби (e.g. импланти и прилагодување на телото). Количината на лесно достапни уреди е бесмислено голем и претставува постојан технолошки развој на човештвото; насловот користи структурирана варијација на Црвениот видео игра моторот, кој е всушност исто така се користат во Witcher 3: Диви лов.

 

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>