Dota 2 Прероди бета сега е онлајн (ВЕСТИ)

Dota 2 подготвен за игра

Вентил формално се тркалаше на првата бета за Dota 2 Прероди. Тие одат во екстремни детали за некои од новите функции кои сега се е можно во Dota 2 благодарение на достигнувања обезбедени од сопствени извори вентил 2 вид на чудно што Извор видео игра engine.It е 2 се воведува преку free-to-игра Moba Dota 2, сепак тоа е едноставно како вентил ролни.

Во текот на официјалниот Dota 2 веб-сајт тие детали како Извор 2 моторот се направи употреба на во Moba. Влез заостануваат се намалува, дозволувајќи им на гејмерите да се изврши вештини и се движи многу побрзо во Dota 2. Има исто така подобрена оптимизација за подобрувања на перформансите на двата компјутерски системи бренд-нови и стари, ова сугерира дека играта сигурно ќе има во целина многу подобро рамка стапка и пакување дури и на лап-топ компјутери.

Извор 2 е, исто така, создадени од земјата нагоре за поддршка на мулти-навој приоритет и стриминг. Сега, кога последен пат може да се појави малку збунувачки, но она што го сугерира е дека ако имате компјутерски систем или лаптоп со повеќе процесорски јадра тоа ќе се осигура дека сите од нив се користат на правилен начин кој видео игра работи како глатко и како што е брз што е можно без оданочување само неколку јадра во еден момент, што е она што се случува во некои видео игри како Arma.

Надградба на моторот, исто така, носи зголемена рендерирање перформанси на маса. Ова е неопходно за донесување на карти брзо и лесно во Dota 2 без да се секираат за ограничување на вашата визија должи на ограничувањата на моторот. Многу на сајтот на одлуки за Mod Гари постојано ќе лелекаат за ограничувањата со кои се соочени со Извор мотор при донесувањето на карти во Перфоратори. За Dota 2 дека ограничувањето не е во игра и може да се добијат креативни со различни видови игри, начини за видео игри и видео игри мапи кои ви се произведуваат популарната Наслов Moba.

Видео

 

Извор 2 исто така вклучува и подобро физика, и тие остануваат во процесот на поставување на напредни ткаенина и работи симулација физика. Се чувствувам како многу видео игри во денешно време може да биде многу повеќе извонредно со интерактивни физика и тоа е прекрасно да се види дека технологијата на софтверска апликација кога станува збор за физика симулации се сега на местото каде што тие можат да работат заедно со посоодветно цени хардвер иновации.

И последно, но не и најмалку важно, во се однесува кон Изворот 2, Вентил објавиле дека моторот сигурно ќе бидат приспособени и сите во собата за Mac и Linux корисниците, со мајчин поддршка OpenGL, па вие не ќе треба да се направи употреба на омоти за да се добие графички работи чисто и одлични во неколку од вашите склопот на Linux поддржани наслови, како што се Dota 2.

Бета за Reborn, исто така, носи со себе интегрираната комбинација за Извор режисер. Ова е многу голема работа, бидејќи тоа значи ќе можете брзо да користат средства, префабрикувани производи и предмети од Dota 2 и манипулира со нив искористување на бренд-нови и подобрени Извор 2-придвижуван Извор режисер.

Дека е во право, Извор режисер е надграден во Извор 2 моторот за да се овозможи поголема контрола врз карактер и работи местење, 64-малку давање поддршка за повеќе и повеќе комплекс филмови и инстант H. 264/AAC поддршка кодирање за да можете да излез на MP4 во лет.

Можете да се пријавите за Dota 2 Прероди бета сега со плаќање на посетата на главниот веб-сајт или едноставно дознаете повеќе за карактеристиките на сосема ново што Клапан извршува во Moba популарни free-to-игра.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Пин Тоа на Pinterest

Акциите