ФИФА 16 Free Download Комплетна Игра

2
коментари
бојното поле мултиплеер игра бесплатно

Бесплатно симнување ФИФА 16 game.. Ви го претставуваме новиот и надграден ФИФА 16 целосно разбиена game..We сме горди да се даде, на сите наши фанови, for FREE, нова, 100% working FIFA 16 Целосна компјутер, XBOX и PS Game..We тестираат оваа игра, пред да го направи тоа јавноста, и сето тоа може да се каже е "Земи го сега"..

Confused looking for FIFA 16 Ниту еден преглед, Без лозинка, Не Torrent на интернет. Не грижете се getproductcode ќе обезбеди ФИФА 16 Игра Cracked за да ја преземете за free..I сум лично уживање во играта, исто како премија гејмерите минус трошоци. Играта може да се симне од линкот подолу.

Ние сите знаеме дека цената на поголемиот дел од игри во денешно време не се прифатливи од страна на сите. Тие не се многу highand понекогаш дури и достапни за вашата земја.. Користење на нашата преземете менаџер, лесно може да го симнете и инсталирате свој ФИФА 16 Целосна Cracked Игра и започнете ја репродукцијата ДЕНЕС, Не е важно во која земја се наоѓате од..

We are extremely happy that we can share it with you. We worked on this ФИФА 16 Бесплатно симнување Игра и Crack навистина тешко, па за возврат ние очекуваме да ја цениме нашата работа..

Превземи Инструкции:

1) Click on the Download button to download the FIFA 16 инсталерот
2) Кога ќе заврши преземањето, отворете ја преземената датотека со двојно кликање.
3) Install the FIFA 16 преземете менаџер
4) Вашата игра ќе почне преземање и инсталирање
5) Ја играат играта

 

бесплатно симнување

 

Исто така да го симнете нашиот главен носител на ФИФА 16 и да се игра оваа игра онлајн (мултиплеер) за слободни.. ФИФА 16 Keygen

За ФИФА 16 Видео игра

За прв пат во серија, ФИФА 16 сигурно ќе вклучуваат женски фудбалери, со 12 дами националните групи: Австралија, Бразил, Канада, Кина, Англија, Франција, Германија, Италија, Мексико, Шпанија, Шведска, and the United States.The game’s designers utilized movement capture of such stars as American forwards Alex Morgan and Sydney Leroux and midfielder Megan Rapinoe to record the motion of female gamers.

Дејвид Rutter, потпретседател на компанијата, stated that “Bringing a few of the very best ladies’s gamers and teams in the world to our franchise is a massive occasion for EA Sports”. Во февруари 2013, Spanish captain Veronica Boquete had used a Change.org petition to lobby FIFA to consist of female gamers, заработуваат повеќе 20,000 потписи во својот прв 24 часа.

ФИФА 16 Video Gameplay

 

EA Sports’ main trailer disclosing the women’s football function was released on May 28 и се вклучени во живо и во играта видео шахисти како Морган, Леро, Rapinoe, Blowjob, Abby Wambach, надеж Соло, Eniola Aluko Англија, Lotta Schelin Шведска, Germany’s Celia Sasic and Canada’s Christine Sinclair.

Системски побарувања

Минимум:

OS: Прозорци 7/8/8.1 -64-малку
Процесорот: Intel Core i3-2100 @ 3.1GHz
RAM меморија: 4GB
Hard Drive Space Required: 15.0 GB
Minimum Supported Video Cards: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
DirectX: 11.0

Препорачани:

OS: Прозорци 8/8.1/10 -64-малку
Процесорот: Intel i5-2550K @ 3.4Ghz
RAM меморија: 8GB
Hard Drive Space Required: 15.0 GB
Supported Video Cards: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
DirectX: 11.0

 

2 comments to ФИФА 16 Free Download Комплетна Игра

  • SamX  says:

    Ви благодариме за целата игра

  • Everaldo  says:

    thanks for game 😉

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>