Flappy Bird 2014 – Бесплатно симнување

3
коментари
бесплатно симнување

Flappy Bird is a 2014 mobile game, развиена од страна на се-Cracked и објавени од .GEARS Studios, мал, независна игра инвеститорот.. Играта е направено во формат страна лизгање, со играчи контрола птица се обидува да летаат меѓу редови на зелени цевки без да дојдат во контакт со нив. Инвеститорот создал играта во текот на неколку дена, со помош на птици протагонист која тој дизајниран за откажани игра во 2012 г. игра беше објавен во мај 24, 2013 но доби ненадеен пораст на популарноста на почетокот 2014. Тоа беше критикуван за своето ниво на тежина и наводниот плагијат во графика и игра механика, додека другите рецензенти го најде тоа зависност. На крајот на јануари 2014, Тоа беше најголем симне бесплатно игра во Се-Cracked App Store. Во овој период, нејзините инвеститорот тврди дека Flappy птица заработувала $50,000 на ден, од во-стан реклами.

Flappy птица Андроид – iPhone Игра (Download Now)

Flappy птица е пропратен лизгање мобилни игра кој ретро стил 2D графика. Целта е да се насочи на летање птици, која се движи постојано на правото, помеѓу секој сет на идване цевки без судир со нив, кои инаку завршува играта. Птицата кратко клапи нагоре секој пат кога играчот славините на екранот. Ако на екранот не е избран, птица паѓа поради гравитацијата. Играчот е постигна гол со бројот на цевки поставува птица успешно поминува низ..

Screenshot-

flappy bird android game

Иако многу други сајтови се полнење, со цел да го симнете играта, ние не ви наплати еден отсто ! Играта беше претставен како слободен по службена продавници, така е тука!Со симнување на играта од нашата страница можете да бидете сигурни дека тоа е целосно вирус бесплатно, вирусот на скенирање, исто така, се предвидени на страницата за превземање.

Video Gameplay


Се натпреваруваат едни со други за да се види кој е најдобар вештини Разлетаниот! На графика на играта го даде еден вид на носталгични аркадни чувство, иако самата игра е дизајниран во согласност со нашите современи стандарди. Тоа може да се игра во еден мал пакет, но зависност!

Превземи Инструкции:

Ние Подигни датотека "Flappy птици Android и iOS"Да (спонзор на серверот) да биде long as possible online and достапна за преземање..

 

бесплатно симнување

 

 

3 comments to Flappy Bird 2014 – Бесплатно симнување

 • Robin  says:

  одлична игра, thanks

 • TrackBack  says:

  Good info

  Okay so I have two blogs, one with blogger and one with wordpress, both have the same content. However, no one is visiting my blogger site, while people are visiting the wordpress one. How can I increase traffic on the blogger site?.

 • Cheats  says:

  Yes,, thanks for download link 😉

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>