GTA 5 Заменик Сити Mod (Review)

0
коментари
заменик Сити

Увозот на сајтот почнуваат да доаѓаат брзо и интензивно за GTA V и еден од оние мапи се случува да биде 1980 тематските Мајами инспирирани карта од GTA Заменик Сити. Можете да видите како изгледа Заменик Сити работи во најактуелните отворен светската титула акција-криминал Rockstar е со 12 минутна видео, благодарение на YouTuber taltigolt. Во описот taltigolt за YouTube, тој го опишува дека картата не е навистина нудат за преземање но едноставно се должи на фактот дека тоа не е завршена. Тој го прави сепак државата …

Тој е апсолутно соодветни за тоа. За волја на вистината, бевме рутински објавување видеа од него и групата modding кој започна оние видеа. Тоа не беше до почетокот на пролетта 2013 го Заменик Сити modding група на рачката на навистина да се добие на мисии кои работат соодветно, по трансформирање на видео игра во GTA IV е видео игра моторот. Тие, всушност, има инвестирано години пред надминување на модел, структурата и звук имплементацијата на процесот и тоа не е лесна работа.

Видео


На GTA IV: Сан Андреас МО се движеле по малку многу побрзо, како тие всушност се ракува да се работи работи во текот на летото на 2012.

Разликата меѓу GTA GTA IV и V е тоа што првата беше потешко да се МО за поради лошите оптимизација и цела многу несреќи поради лошата оптимизација. Во случај на последниот играта е зајакната исклучително добро и работи како путер, но за да се компензира за ова Rockstar спроведува некои силна енкрипција, која суштински се избегне modders од тоа го прават она што го прават одлично со GTA видео игри.

 

vice city mod for gta v

 

Постепено и дефинитивно, иако, на modders успеале да ја декриптираат енкрипција Rockstar и го прават тоа можно за структурата префрлување, скриптирање, времето и пешачки контрола, како и корекција запишам. Now, како што може да се види погоре, увозот на сајтот сега се е можно, но тие се не е лесна работа да се справи со.

До следната е увоз дизајн. Штом увозот модел се можни небото е ограничување за GTA V modding. Колку долго ќе потрае, тимот на OpenIV за да се овозможи дизајн увоз? Па, никој не разбира; некои луѓе мислеа дека ќе им бидат потребни месеци за да се подели преку енкрипција Rockstar е сепак се што се одржа во прашање на недели.

Во овој момент, Јас би се сомневаат дека дизајн конверзии, најверојатно, ќе доаѓаат побрзо, наместо подоцна, како provened со карта креаторите на увоз на мапата GTA Заменик Сити е во GTA V.

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>