Hitman Е3 2015 Игра Трејлер убива низ светот

0
коментари
new hitman game

Еден од видео-игри кои IO Интерактивна и Сквер Еникс flaunted на светот за време на Е3 прес-конференција Сквер Еникс беше на нови и подобрени Напаѓачот. Играта исто така, направи кратка присуство за време на Е3 конференција на Sony за приколка PS4.The доаѓа благодарение на GamesHQ медиуми и се фокусира на повторно да си ги замислува на Hitman како овој вид на дробни задача со која се развива со текот на времето со нови места, хитови и материјали. Проверете го ова наведени подолу.

Тоа го прави добра смисла дека IO Интерактивна би го направил повторно заземање на Hitman наместо за правење директно продолжение на разрешувањето. Видео играта “приказна” е добивање на вид на долго во заб и малку апсурдно. Агент 47 станува повеќе од фокус како лик, наместо на самите хитови, и се чувствував како многу идентитетот на токму она што го направи Hitman игри пријатно во првата локација е заменет со нешто повеќе апсорбирачки како холивудски стил ААА хит на.

Меѓу работите што го направија почетна Hitman: Кодното име 47 па добро е тоа што додека идентитет Агент 47 составена малку дел од приказната фокусот беше повеќе-толку од самите хитови. Во овој неодамнешен се справи со популарниот назив Стелт-акција се чини како да IO Интерактивна е да се вратам на основите и се концентрира на хитови, на поставување, Оружјето и средини како што се противат да се обидува да се исткае комплексна приказна во игра, кој заврши се голем хит и ја пропуштиме афера.

Приколка

 

Овој најнов Hitman видео игра се чини дека има единствена стратегија на неговиот дизајн доколку дека некои хитови се време-базирана. Па ќе имаат ограничено количество на време да ги пронајде и да ги убијат целта пред тие да исчезнат надвор од мрежа. Описот на видео игри од IO за време на конференцијата Сквер Еникс значеше играта се еден вид на мултиплеер соработка видео игра во собата во вселената еден играч. Така што играчите можат да ги споделат податоци и детали, но самите хитови се уште се случува да биде еден играч вложувања. Споредба на уреди, пристап, пребарување стратегии и повеќе изгледа како уредни идеја.

Како видео погоре клупа, играта се уште ќе им овозможи на играчите да ги намалат нивните скриено оружје и отклучување сосема нови методи за да се заврши хитови. Тоа беше разговарано за време на конференцијата PC Игри на среќа Прикажи Е3 дека средини се уште ќе биде отворен свет и играчи сигурно ќе биде во можност да ја нападнат хитови во секој случај тие ве молиме, слично како и во претходните Hitman игри. Се разбира,, зависност од тоа колку ви нудиме надвор хит би можеле да имаат дополнителни реперкусии.

На програмерите наводно навистина имаат намера на обезбедување на гејмерите се претставени како многу алтернативи што е можно. Тие, исто така, ќе го имаат подесување, каде што може да се развие и да се развие своја сопствена хитови и да ги споделите со пријателите, како еден вид на Hitman извршување на Forge Хало е.

Видео игра, секако, ќе остане да се добие сосема нови мисии, бренд-нови хитови, нови оружја и сосема нов материјал. Видео игра е поставена за ослободување на 8-ми декември за Xbox One, PS4 и компјутер.

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>