Игра Xbox Еден Игри на Windows 10

Xbox Еден игри и прозорци 10

За оние од вас таму надвор, кои имаат Xbox Еден и Windows 10 Вие ќе бидете во можност да поток и да игра видео игри помеѓу двата уреди … денес. Во соопштението се излезе, обезбедување на гејмерите директен дека нивните мулти-платформа за поставување видео игри само што влегов на upgrade.PC World направи еден напис за тоа како може да се направи врска помеѓу двете платформи, како Microsoft, всушност, успеа да го премости игри платформа PC видео со платформа дом конзола.

За гејмери, кои поседуваат Xbox Еден сите што треба да направите е да се осигура дека сте водење OS верзија 7.7.16004.00000 кој ќе ја имате најновата конструкција на Windows 10. Откако ќе се постави на Xbox стан ќе биде во можност да синхронизирам системи и поточно видео игри од вашиот Xbox библиотека на вашиот Прозорци 10 Компјутер.

Природно, видео-игри во вашата библиотека мора да биде инсталиран на Xbox Еден за целата работа да работат. Можете исто така ќе треба да се овозможи избор на поврзување на двата системи. За компјутер можете да го користите лево-страна мени за да дојдете до менито линк и рачно внесете ја IP адресата на вашиот Xbox Еден екран во врската. Ќе најдете IP адресата на вашиот Xbox Еден во мрежата на избори во рамките на менито за поставки.

Исто така, за Xbox Еден може да им овозможи на стриминг од насловот во подесувања, ќе параметри тогаш што е можно за изборот да поток на други gadgets,. , ако одите во вашата мрежа центар на компјутер мора да се види на Xbox Еден во подесување.

Видео

 

Тоа tweaking, играње и бројот Британија, Вие ќе бидете во можност да се започне стриминг на вашиот игри Xbox Еден на компјутер. Само ја стартувате Xbox стан на вашиот Windows 10 уред и после тоа ја посетат библиотеката и изберете "Play’ на видео игри што сакате да поток.

PC World забележува дека Мајкрософт ќе ги вклучи поддршка за традиција игри на Windows 10 за употреба во Xbox апликација. Ние, исто така, знаат дека стан сигурно ќе работи со способноста на Xbox Еден е да се игра назад погоден видео игри од библиотеката на Xbox 360 е.

Ова би можело да изгледа навистина примамливата за некои компјутер играчи кои сакаат да влезат во некои видео игра со Xbox 360 видео игри случува за поголема резолуција и побрзо рамка стапки. На компатибилност нема да биде мајчин за Xbox Еден корисниците до оваа есен. За сега, играчи се само можност да игра тест некои од библиотека на Xbox 360 е во прегледот конструкција на оперативен систем за осмата генерација конзола на Microsoft.

За хардкор PC играчи таму не е навистина се случува да биде многу на оваа функција која ги доведува во искушение да се добие на Xbox Еден, освен ако има сценарио, каде што ТЕЛЕВИЗИЈА дневната соба е окупирана и навистина сакаат да играат некои конзола exclusives.

Претпоставувам дека стриминг помеѓу PC и Xbox Еден видео игри сигурно ќе биде примамливата за луѓе кои сакаат да играат видео игри, каде што имаше проблеми со водење на спецификации на Xbox Еден, како Мртвото Рајзинг 3 или игри како автомобили Проект. Во случај на мултиплатформ наслови тоа ќе најверојатно само го направи повеќе смисла да се добие компјутер верзија.

Алтернативно, ќе добие да игра Xbox Еден игри преку Xbox Live со другите играчи онлајн. Вие не може да се користат тастатура и глувче и ќе мора да се држи со Xbox 360 или контролери Xbox Еден да се поточно видео игри.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Пин Тоа на Pinterest

Акциите