Ракета лига: Игра за секого

1
comment
преглед

Бесплатно преку PlayStation Плус овој месец, ако не се игра ракета лига, ти си пропуштаа на надвор меѓу најдобрите превземање видео игри на штрајк било која платформа до сега оваа година.

Јас разбирам дека е многу енергична изјава, но тоа е сосема треба да имаат. Меѓу склопот на моите нешта за оваа луда хоби наш е дека, на секои сега и тогаш, страшно игра лизга врз вас и го става задави се откажам од сите ваши сосема слободно време. Тоа е токму она ракета Лигата има направено за твое навистина, мешање на еден пар на идеи Јас сум веќе запознаени со нив, во еден храбар сосема нов метод, потоа на врвот на целиот пакет натпреварот со цврста контрола и повеќе од доволно малку куки да ми враќа за повеќе.

Кои потекнуваат од групата на Psyonix, Ракета Лигата е продолжение на суперсоничен акробатски ракетен погон битката Автомобили последната генерација. Додека вид на пријатно да се каже, првиот корист на групата на Psyonix не се даваше ракета Лигата име кое е далеку поповолна на јазикот и полесно да се запамети. Инаку, ние сме разговара 2 навистина Слични игри: Фудбал, Сепак, наместо на поединци што ќе игра како автомобили.

Во ракета лига, ќе може да учествува во натпревари кои се движат од 1v1 на колку што е 4v4. Ќе играат во арена со високи ѕидови што навистина може да се вози по, и топката е во врска со двапати од големината на возила. На едниот крај од теренот е објективен и одговара на последните пет минути. Тоа е се што има на него. Не домот политики за да се откријат, нема оружје што ќе може да оган вашите непријатели, едноставно автомобили кинење околу поле, со цел да ги користат нивните автомобили да чукнам во голема топка во гол.

Ракета лига: Секој треба да се игра оваа игра

Кога станува збор за вашата контрола врз оние автомобили, Psyonix е јасно инвестирано многу време прави сигурни дека овие лоши деца се чувствуваат фантастично да се вози. Контроли се тесни, и имаш рачната сопирачка при рака во случај да треба да се сврти на пара. Вие исто така може да штрајк X да скокаат, и допрете го уште еднаш да им понуди на вашиот автомобил птичја поттик дека е страшно за движење на топката по должината побрзо или преземање на удари кон голот.

Овде можете да најдете бесплатни CD Key за ракета лига: Кликни да преземам ракета Лигата Клучни производ

Иако не постојат директни оружје, теренот се преполни со малку панели кои доделуваат да ги зајакне. Користат своите поттик да ја погоди топката потешко или трка во направи спојката Штедите, или навистина може да го зачувате до 100 проценти и да се обиде да ја погоди предизвикувач главата на, на тој начин оштетување на нивните автомобили и ги елиминира од игра за неколку секунди. Тоа не е ни приближно толку лесно како редовни или како што може да мислам. Тоа е супер-брз целта движат која ви е потребна за да ги погоди со полна брзина, по сите.

Кога станува збор за електронски камера, Psyonix разумно да се стави во еден пар на системи кои ќе ви овозможи лесно да се внимава на видео играта или патот напред. Стандарден видео камера е поставена да се следи топката, која е местото каде што имаат тенденција да го чува заклучени во текот на натпревари. Со притискање на едно копче, however, можете веднаш да го вклучите за да ја видите зад автомобил, во случај да сакаат да бидат повеќе свесни за вашата околина од каде што топката е во минута.

игра

Ракета лига може да се пофали многу лесен системи кои работат исклучително, со што за неколку од најпознатите пријатно јас сум имал со мојот PlayStation 4 во текот на годината. Изработка на видео игри наслов Плус беше уште еден удар на паметни размислување, што се автомобили, најверојатно, играат фудбал тешко продавате на типични играчи. Се вклучи во Инстант Игра колекција, иако, И сте одеднаш добив многу поголема публика, која, најмалку, најверојатно, ќе обезбеди видео игра да се сними.

Значи, зошто е тоа едноставно рацете на преглед на видео игра наместо целосен преглед? Бидејќи јас сум во суштина зависник од еден режим и не сте имале шанса да се нурне многу дури и повеќе во игра само уште. Токму она што сум го видел, иако, ме тера да мислам дека ракета Лигата е прилично стабилна план, обезбедување на широк избор на персонализации да го отклучите и начини да потоне вашето време во.

Гледаш, Сум работел на бројни сведоштва, како на крајот, а јас сум моментално во средината на уште еден кој е закажано за почетокот на следнава недела. Кога ракета Лигата лансиран на PlayStation Network минатиот вторник, Верував Би го даде брз поглед едноставно да се види како идеја, всушност, развиен имајќи предвид дека SARPBC. Ракета лига може да се пофали голем број на вежби, сепак почнав со едноставно откривање на вообичаените проверки и нурнати во акција во онлајн повик натпревар. Бев брзо поврзан со група на играчи и почна акција. И потоа играв уште еден натпревар. И после тоа уште. Додека се занимаваат со оние коментарите јас едноставно беше дискутирање, Успеав да се притисне во прилично малку ракета Лигата секогаш кога е можно, секогаш скокање во обичниот онлајн кавгата за 5 минути за време на забавата.

Еден од најголемите staminas ракета лига е дека тоа е супер-лесен за користење и веднаш забава. Тоа е апсолутна криза како што гејмерите трка околу теренот со цел да се постигне гол, Сепак, постои и чувство на фактор на лудилото. Што би се воодушевени од количеството на контрола може да се користат за автомобили да играат фудбал, што значи дека рутински циркулација на играта е завршена на започнување момент по возбудлива минута.

слика од играта

Во рутина фудбал видео игри, Ако сакате да го попречи да се сними или да помине топката до соиграчот, вие само треба да се сместат на thumbstick во таа насока и притиснете само едно копче. Оние основни активности по сè изгледа како значајни достигнувања во ракета лига, како што во суштина се во контрола на целата нога што треба да направите да се случи овие едноставни активности. Предавање на колегата, for example, значи дека треба да се построи идеална, хит на турбо на идеален минута и се молам дека предизвикувач не се преврти за да ја потурнат текот топката надвор.

Прв тој вид на молња брзо идеален математика, со цел да се направи цел или (пријатно поинтересна) се блокира шут да влезат во вашата сопствена цел е многу пријатна. Јас се расположи, гласно, неколку пати во секој натпревар, и јас не сум обично овој тип на играч. Сум бил известен дека сум забавни да уживате во игра видео играта како видео самата игра, ако тоа ви дава било каков вид на показател за тоа ѓаволиите кои се случуваат додека играте ракета лига.

На врвот на онлајн модови, може да се играат натпревари во вашата област, или се нурне во целосна еден играч сезона. Уште еднаш, Јас дури и не допреле модовите, сепак јас би сакате да се обложиме дека тие се само како добро се стави заедно како онлајн тепачки.

Video Gameplay

 

Додека играте, ќе заработите сите видови на во-играта достигнувања за вашиот разни достигнувања, кои можат да бидат видени во еден робустен статистика страница, која ви нуди преглед од страна на себе си и достигнувања, of course, рангирана и unranked leaderboards.

Таму е исто така многу забавно добрите да се отвори во ракета лига, се дозволува да ја смени каросеријата на автомобилот, задача боја, decals, капа (yes, вашиот автомобил може да се користат капа), тркала, антена и слично. Најдобар дел е, овие измени се само козметички, укажува на тоа дека играчите остануваат на ниво на полето за играње. Тој баланс е добредојдена, како што дефинитивно може да се види ракета лига заврши што е легитимно eSport. Навистина, Претпоставувам дека денот кога ќе добиете за да ја видите групи кои се заврши се, всушност,, всушност умешен во ова видео игра тоа војвода во огромен натпревари.

Значи, да резимираме, Јас навистина, всушност сакаат ракета лига. Сè за видео игри се чини дека тоа беше развиен со кои имаат многу забавно можно во умот. Има многу страшно влијанија, народот во арени навиваат на сите вистински моменти, како и постигнувајќи цел предизвикува експлозијата што ги праќа сите блиски со автомобили летање. Исто така, оние 5 минута натпревари значи најдобро за долги дестинации или ако сте само што влегов малку време за да се лизга во круг или 2.

Во ера кога тоа не е необично да се види голем издавач непочитување своите фанови или наслов ААА се пуштени со проблеми aplenty, тоа е здив на свеж воздух за да бидат во можност да го подигнете нагоре нешто што е брз, шарени и пеколот на многу пријатно да се игра.

One comment to Ракета лига: Игра за секого

  • Domenik  says:

    thankss

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>