Shenmue 3 Веќе е кршење на сите рекорди

0
коментари
Shenmue 3 руши рекорди

Shenmue Ју Сузуки 3 едноставно успеа да се пробие евиденција, да заврши се на највисоко толпата финансиран компјутерска игра на платформата kickstarter. Видео игра, всушност, изградена повеќе од $5,553,470, само победувајќи igavania толпата-финансирање застапник Коџи Igarashi на својот духовен наследник на Castlevania наречен крвава: Ритуал на ноќта.

Гејмспот не малку на нумерички споредби помеѓу различни задачи kickstarter и колку толпата-финансирање тешки играчи се подготвени во оглед на тоа дека крвави beginning.Igarashi е kickstarter е: Ритуал на ноќта успеале $5,545,991, но Shenmue Сузуки 3 постапува за да го победи со едноставно едвај $10 илјади.

Shenmue Сузуки 3 потенцијално би можело да заврши одлуки едноставно малку повеќе како последно притисок пред целата завршува работа (како на пишувањето на овој член се уште има за неколку часа оставена на часовникот). Како што беше дискутирано во текот на kickstarter ажурирање страница, тимот сигурно ќе биде во живо-стриминг одбројувањето на завршување на проектот толпата-финансирање на видео играта на kickstarter …

Ју Сузуки ќе се спои со Shenmue 3 членови на проектот во посебен живо да одбројува последните часови како проект kickstarter доаѓа до блиски. Треба да се направи изглед се производител анимација Hiroaki Takeuchi и главен проектант карактер Кенџи Miyawaki.

Shenmue 3 може да биде водечка компјутерска игра толпата-финансирање напори на kickstarter, но како што е споменато од страна на Гејмспот, играта е рангирана зад другите задачи како на Вероника Марс филм, на Ouya и експлодира Котета, меѓу другите работни места, како што се Pebble Време, кој постапува на решетката $20 милиони во толпата-финансирање.

Да се ​​биде фер ниту еден од тие работни места се споредуваат со врвна проект толпата-финансирање позната како ѕвезда на граѓаните, кои поминале повеќе од $86 милиони во толпата-финансирање како Крис Робертс и на тимот Робертс вселенска индустрија и Облак Imperium игри се навистина надевајќи се дека ќе направи најголема, најпредизвикувачките, сите експанзивна област симулатор некогаш развиен.

Видео игра, всушност, имаше своите разумни удел на критики и проблеми, но тоа само оди да ви открие дека тврдокорните фанови ќе фрли сите видови на готовина на екранот за да ја видите сонот игра се вистински.

Во случај, на Shenmue 3 Верувам дека играта не поминале на предната kickstarter, доведување во $5 милиони евра за цел првично поставен на $2 милиони.

Видео игра претрпел неколку опструкции во медиумите кога поединци во прашање учеството на Sony со видео игра откако во прв откриен на фаза во текот на нивните Е3 2015 прес-конференција. Тоа беше меѓу ретките игри кои беа постојано високо побара сепак никој не очекува да се всушност еден гледате играта воопшто некогаш да се направи.

Shenmue 3 Приколка


Shenmue 3 успеа да делат сцената со последните Гардијан и Final Fantasy VII римејк, што го прави меѓу огромни 3 игри, кои многу луѓе се визуелизира како пареа наслови. Тоа изгледа како игра на Сузуки, всушност, успеа да постигне сите основни цели за да стане вистински видео игри, дури и ако не се справи со $10 милиони знак дека инвеститорот се толку очајнички сака да се донесе на “целосна визија” на Shenmue III на живот.

На главата, тоа беше изложена дека постојат некои тајни финансиери ставање на некои dimes и долари во проектот и така се надевам дека ние ќе ја видите целосно призната варијација на играта, кога тоа на крај не се ослободени.

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>