Street Fighter V DLC може да се заработи

0
коментари
Заработени или купи

Capcom се движи во интригантна нови упатства со DLC Street конкурент V е, овозможувајќи им на гејмерите да се направи карактери и други дополнителни содржини од само играте играта. Ако 'd повеќе отворен работи со брзина, иако, се уште ќе има план за-плата по локација, too.

Разјаснети преку блог сајт на Capcom откако беше најавено во текот на овој викенд борбите-игра-palooza, EVO 2015, се чини како гејмерите не ќе мора да се плаќа многу пари за да уживаат во екстра материјал во врска со Street Fighter V пост-лансирање.

Пост нагласува 3 примарните промени доаѓаат на Street Fighter V формула, земање на огромни заминување од точно она што се заврши се на борбата против видео игра норма во претходната деценија или така. Денес, многу борба игри годишна, со нешто сосема нова верзија на иста видео игра изнесам неколку сосема нови начини и конкуренти, можеби и некои ребаланси и дополнителни измени, и тоа е тоа. По секоја започна варијација, сосема нова колекција на DLC обично хитови на виртуелен индустрија. Една година подоцна околу, уште една сосема нова верзија на играта излегува фали дека сите претходни далечинско обука и развој и, уште еднаш, некои годишни измени. Целата постапка се повторува одново и одново повторно.

Очигледно Capcom има или избра нов бизнис модел остана во ред и тие почнаа со слушање на незадоволните фанови, бидејќи PlayStation 4 / PC уникатен Street Fighter V ќе биде фрлање сето тоа ѓубре од прозорецот. Еве еден преглед на трите клучни измени, земени директно од Capcom:

Првичната верзија е само диск што некогаш ќе треба да поседуваат.
Сите промени рамнотежата и системот ќе се нуди бесплатно.
Сите пост-лансирање игра релевантни содржина сигурно ќе биде earnable бесплатно од играта.

Да, која во основа се однесува на сите оние кои се однесува. И со оглед дека сме обично брзо да извикуваат издавачи / програмери за правење тупоглави чекори, Мислам дека тоа е од клучно значење ние користиме истите овие практики во понудата на кредит, каде што поради. Одлично задача, Capcom. Ова е непредвидени, фан-пријателски потег кој треба да и помогне да ја задржите соседството Street Fighter V приклучи во една локација.

“Одамна ги нема се денови на принуден супер и ултра надградби,” проверки на пошта. “Уживајте бесплатни ажурирања рамнотежа толку брзо како што тие се појавуваат и да ја откриеме и изберете пост-лансирање ликови кои сакате да добиете.”.

На почетокот, се чини како Street Fighter V, секако, ќе им понуди 16 борци, 4 од кои се сосема нови во серија. Екстра карактери, секако, ќе се придонесе за постава на “постојана основа,” кои ќе имаат можност да заработат само со играње видео игра многу, ако не сакате да плаќа пари.

Исто како и на пазарот на free-to-игра, сето ова ќе биде управувано од страна 2 групи на валута. Се борат пари може да се направи со играње на различни начини Street Fighter V, а потоа помина на она што го посакуваш. Инаку, може да се намали некои реални пари на Zenny, која може да се previouslied сопственост за да го отклучите истата таа содржина.

Значи, Што мислите, читателите? Дали сме задоволни со сосема нова насока Capcom со серијата Street Fighter?

Пост истакнува три големи промени доаѓаат на Street Fighter V формула, преземаат голем заминување од она што се случи на борбата против стандард за видео игри во изминатите години или така. Денес, бројни борат игри се годишно, со малку нова варијанта на истиот видео игра излегува со неколку нови начини и конкурентите, можеби некои ребаланси и дополнителни измени, и тоа е тоа. Ова е непредвиден, фан-пријателски потег кој треба да помогне во одржување на Street Fighter V заедница обединета во една област.

Битка пари може да се направи со играње бројни начини Street Fighter V, а потоа инвестираат на она што го посакуваш.

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>