Tekken 7 Приколка и Јошимитсу нов изглед

0
коментари
tekken 7 game

Tekken 7 се подготвуваат да се стави beatdown на борбите фанови низ светот оваа година и, ако тековната игра приколка можат да работат како индикација, некои безвременски карактери може да се добива сосема нов изглед. Јошимитсу, for example, вклучува сто проценти повеќе пипалата.

Јошимитсу, кој обично е во вид на еден вид или друг самурај, е главен на серијата Tekken за многу долго време, но,, за разлика од поголемиот дел од серијата’ карактери, тој редовно се подложува на драматични промени во дизајнот. Тој секогаш се бореше со катана, но неговиот изглед, всушност, се движат од класичен воин на еден вид на грешка на животните со крилја и роговите на бубачка.

Tekken 7 Приколка

 

Со други зборови, тоа треба да дојде како не е изненадување за серија фанови кои Јошимитсу изгледа уште различно уште еднаш во претстојните борец Tekken 7, Меѓутоа неговиот изглед овој пат е прилично извонреден заминување. Тој се уште го прави користењето на katana и лицето му е покриено со заштитна стража која изгледа потсетува на неколку од неговите претходни getups, но остатокот од планот е сосема различни. Мислам дека најдобар начин за да се опише воини се направи повеќе е некаде по должината на линиите на “одење Kraken.” Неговото тело се појавува како оклопни странецот додека главата и рацете се опкружени со мавтајќи со рацете.

Горенаведените приколката е прв пат ние, всушност, добиле на увид на Јошимитсу од претстојниот Tekken конкурент, иако изгледа на почетокот на другите ликови се појави да биде неминовен заклучок. Ниту еден од нив, for example, изгледа coz Cthulhu е.

Јошимитсу Нов изглед Видео

 

Кои доаѓаат од Namco Bandai, Tekken 7 сè уште нема дом конзола датата на издавање, и покрај тоа што е на располагање во игри за неколку месеци, сега. Групата за развој на имотот е гарантирање многу “потемна” Приказната овојпат, иако нема ниту еден збор за тоа дали воопшто тоа ќе го направи лижат на смисла. Ова е борба за видео игри, ние зборуваме за, и тие не се генерално се познати по своите неверојатни приказни.

Ова, всушност, уверува дека е прилично голем година или повеќе за борба против фановите, со голем број на нови верзии се направени на класичен решенија. Ние разбираме дека Street Fighter V е на пат, кој треба да се воведе исклучиво на PlayStation 4 и компјутер. Новиот Skullgirls видео игра се пристигнати, во прилог на 3DS змеј Тркалезна боксер фали список на повеќе од 100 карактери.

 

 

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>