Cookie согласност скрипта

Witcher 3 Додава слободен Потрагата и костимот (ВЕСТИ)

0
коментари
Witcher 3 бесплатни DLC 2015

The Witcher 3 има еден тон на бренд-нови бесплатни содржини на пат и CD Projekt Црвениот има во моментов објави неколку нови добрите за играчи преку сосема нова мисија и сосема нова облека за Triss Merigold.PC GamesN го прави сфати дека GOG.com и пареа се веќе надградба на клиенти за играчи кои имаат Witcher 3: Диви Лов со нов материјал.

Сосема нова облека за Triss ја дава злато и зелена облека која наликува на нешто што ќе бидат присутни во Мет Гала Бол. Целта, исто така, отвора некои сосема нови garbs за Geralt. Мисијата на бренд-нови се нарекува улиците метач Хант: Волк Училиште Gear. Ако гејмери ​​целосна него, по поставување да се соберат потребните материјали и да ја претвори во нешто погоден за носене, тие ќе бидат наградени со сосема нов Wolf Училиште Witcher опрема.

Како што е наведено во компјутер GamesN пост, CD Projekt Црвениот сеуште има стратегии за да спроведат дополнителни DLC за The Witcher 3. Тие имаат 6 DLC пакети на хоризонтот што сигурно ќе се струполат во текот на летото за diehard гејмерите.

The Witcher 3 имал малку карпести на проектот кога станува збор оптимизации и графички ефикасност, но играта беше важен и монетарната успех право надвор од иселување. Тој понуди милиони копии само во пред-нарачки и проследено со повеќе од 4 милиони продадени примероци во 2 недели ќе биде лансирана. Многу аналитичари очекуваат видео играта да се движи 7 милиони копии пред година е надвор.

Видео


CD Projekt Црвениот е посветена на разџагорени од колку содржина што е можно за играта да се останатите навивачите среќни и од поединци завршуваат се незадоволни со DLC кампањи.

Во денешниот пазар постојат голем дел од ААА наслови кои ослободуваат со пред-нарачка DLC или имате на-диск DLC. Постои, исто така, загриженоста на некои видео-игри не разбирање од најдобрите начини да се намали нивната далечинско обука и развој и со стотици мали парчиња материјал, како вид на Borderlands 2, кои навистина извит до броевите на додатоци и какво ли не. Светци ред IV, исто така, имаше фер малку на далечинско обука и развој, вклучувајќи DLC измамник кодови,, што секако ги протри некои поединци неточни метод.

Имајќи предвид дека CD Projekt Црвениот работи GOG.com тие го разбираат она што публиката сака и тие сакаат да се задржи игри како чисто како е можно кога станува збор за стекнување на нив и добивање на сè, од самиот почеток.

Некои издавачи, всушност, рече дека зголемувањето на трошоците за развој на имотот, бара повеќе пред цел бонуси и далечинско обука и развој на проекти, но технички никој не е во фактот прашалник да се инвестира $100 милиони, $250 милиони денари, или $500 милиони на токму она што обично се сведува на медиокритет видео игри (со единствениот исклучок на Grand Theft Auto V).

Во секој случај, може да се обидете да најдете повеќе комплементарни преземање содржини за подарок за Witcher 3 во текот на летната сезона. Бизнис има намера да дадат поддршка за видео игри сите преку оваа година, а дел од следниот, како тие брзо ќе се prepping да се нурне главата првично во развој на имотот на киберпанкот 2077.

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>