YouTube игри Предизвик грч (ВЕСТИ)

0
коментари
twitch or youtube

YouTube ќе кунг-Хо во секторот на живо-стриминг за компјутерска игра оваа летна сезона. Тие го стави прозорец кога тие сакаат на услуги да одат во живо, а тие го направиле тоа со кој се дозволува веб-сајтот на игри YouTube Видео да оди во живо и да се обезбеди играчите малку вкус на точно она што е да дојде.

Има еден уредни малку интерактивна веб-сајт што всушност помина во живо за Игри на среќа YouTube, и таму е придружен блог сајт кој го опишува она што на огромен видео сервис е подготвен за интерактивни шоу-бизнисот, кога станува збор за живо-стриминг.

Како што е споменато во пост по производи и материјали менаџер Алан Џојс.

YouTube Игри на среќа е изградена за да биде за сите вашите омилени игри и играчи, со повеќе видеа од никаде на друго место. Од “Астероиди” to “Zelda,” повеќе од 25,000 секое игри ќе имаат свои страница, на едно место за сите најдобрите видео клипови и живеат струи за таа титула. Вие исто така ќе се најде каналот од широк спектар на играта издавачи и автори YouTube.

Пост укажува дека играчите ќе имаат способност да се омилените игри, добивате известувања кога одредени струи започне и да се сугестиите на кои канали, за да се внимава на.

Во прилог на ова, YouTube е привлечен висока стапка 60fps стриминг (за гејмери, кои имаат пропусен опсег и капи да управуваат со него) заедно со автоматско конверзии поток, така што гејмерите ќе можат да ги конвертираат своите живо струи во ЈуТјуб видеа со леснотија. Овој лесно ќе се привлечат голем дел од постоечките streamers на грч на минимум експеримент со Google … освен ако, природно, тие немаат Google AdSense профил или не може да се добие една. However, тоа е она што на мега-партнери се во просторот YouTube да им помогне на олеснување на сите бизнис заднинската вложувања во врска со видео игра стриминг и Да играме култура … тие само ќе земе голем дел од профитот од Ајде да игра видео во живо струи за тоа.

Inning согласност со пост, Игри на среќа сервис YouTube, секако, ќе оди во живо ова лето за гејмерите во САД и во Обединетото Кралство. Ова треба да се направи интересен пресврт на настаните меѓу конкуренцијата од пазарот во текот на живо струи помеѓу Google и грч.

In addition, со грч неодамна ја помина забрана на сите AO-проценува игри од страна на ESRB, Јас прашањето дали Google ќе им овозможи на АО-проценува игри да бидат стримувани преку Игри на среќа YouTube? Ако е така, тогаш гејмерите може да поток Омразата (ако сакаат). Имаше, исто така, претходните забрани (иако краткорочно) делеа на грч за видео игри како Senran Kagura се должи на фактот дека тие се почувствуваа на видео игра беше премногу полово специфичните.

Гејмерите не сакаат да се справи со неколку од ригорозни политики и регулативи кои се однесуваат на игри, кои се и не се дозволени на грч лесно би можела да им помогне на YouTube Игри на среќа се соберат силни локални на живи-streamers.

Сигурен сум дека ние ќе дознаете колку флексибилност играчи ќе имаат (или нема да има) како на услугата наближува официјалното започнување со работа.

Видео

 

Во меѓувреме, можете да главата на над да на главниот веб-сајтот YouTube Игри на среќа и кликнете на различни полигони за да ја видите краток анимација асоцирањето со популарни игри, од Metal Gear Solid на Марио да Легендата за Zelda.

Leave a reply

Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>